Volání svobody: anotace

29. ledna 2013 v 16:03 | Erin |  Volání svobody
autorka: Erin

Pozemský rok 2024.
Pro lidi ze Země rok neskutečného objevu- zjišťují, že ve vesmíru nejsou sami.
Pro lidi z planety Datterie to ale znamená časovanou bombu. Bombu, která vybuchne, když na jejich planetě přistane první pozemská loď a začne novou planetu obléhat. Pozemšťani jsou posedlí mocí a během pár týdnů je Datterie v jejich rukách.
Přátelští obyvatelé mírumilovné planety se stávají otroky bez svobody, kteří pracují ve dne v noci jenom proto, aby přežili a navzájem se uchránili před lidmi ze Země, kteří nad nimi mají plnou moc.
Na této planetě se narodil i devatenáctiletý Joell, který už nevěří, že by se mohl dočkat svobody. Svoboda je totiž luxus, který si nikdo z původních obyvatel Datterie nemůže dovolit.
Ale jednoho letního dne mu jedna osoba změní život. A nejde o dívku, do které by se zamiloval a pokusil se s ní utéct. Ne, tady půjde o někoho mnohem nebezpečnějšího...
Poslechne Joell volání svobody, nebo se nechá zlákat vyhlídkou celkem bezpečného života, kdy je ale jen podřadným otrokem?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
hlavní stránka | profil blogu | archiv článků | oblíbené a spřátelené stránky

blog znovuzrozen 28. 1. 2013

Všechna autorská práva náleží autorům povídek. Je zakázáno je kopírovat, pokud k tomu nemáte svolení. Tento blog respektuje všechna autorská práva, u každé povídky je uveden autor, který byl obeznámen s tím, že zde bude jeho tvorba, nebo o to dokonce sám požádal.

Nevkládejte reklamu, spam nebo vulgární komentáře. Zablokuji vám IP a komentáře smažu.