Leden 2013

Volání svobody: 4. kapitola 2/2

30. ledna 2013 v 7:07 | Erin |  Volání svobody
autorka: Erin

A i tak se Daeronovi podařilo nějak je obelstít, protože on a Petyr tu nejsou.
Mychela i Deonteho vojáci rychle dávají do klidu. A to tak, že se zbraněmi u hlavy musejí přihlížet smrti své rodiny. Oba dál vzdorují, snaží se dát jasně najevo, že tohle je moc.
Naerys začíná znovu plakat a já ji hladím po vlasech.


Volání svobody: 4. kapitola 1/2

30. ledna 2013 v 7:05 | Erin |  Volání svobody
autorka: Erin

"Takže, co po tobě chtějí?" ptá se chraplavým hlasem Daeron, když přicházím k rybníku, na jehož břehu sedí. Šel jsem co nejtišeji, stejně to ale nepomohlo.
"Proč by měli něco chtít?"
"Protože jestli si jim neřekl to, co po tobě chtěli, abys jim řekl, tak tě určitě začali vydírat. Hádám, že to vede ta mrcha Amanda a nejspíš vyhrožuje přes Deonteovu rodinu."
"Bingo, vyhráváš hlavní cenu," bručím. "Proč si chtěl zabít Browna?"
"Jo tak takhle na mě," směje se, ale najednou jeho tvář zase zvážňuje a tváří se stejně chladně, jako když mluvil a Amadnou. "Snad si nemyslíš, že ti to řeknu."
"Nemyslím, doufám v to."
"Když ne?"


Volání svobody: 3. kapitola 2/2

29. ledna 2013 v 16:25 | Erin |  Volání svobody
autorka: Erin

"Zlomte mi ruku a kulku v hlavě máte jistou, nebo alespoň skončíte s lidma, jako on," kýve hlavou směrem ke mně. Stále je ledově klidný, ale teď mu z hlasu čiší i jasná výhrůžka. On jim vyhrožuje a ani se to nesnaží skrývat! "Brown nebude mít moc radost, že jste to udělali za něj." Nejspíš velitel této malé skupiny si vztekle odfrkuje a ještě jednou přetahuje Daerona přes obličej. Pak ho vojáci pouští. Během vteřiny je na nohách a na rtech mu hraje vítězný úsměv. "Pořád jste nám neřekli, proč jste nám to dali." Svůj úsměv trochu rozšiřuje, protože tím, že nám vojáci musí odpovědět, to pro ně bude vypadat jako potupa. A skutečně! Oni mlčí a jenom na Daerona upírají vražedné pohledy. "No? Jestli je to naše poprava, chci tam být včas, nechci si nechat ujít něco důležitého."


Volání svobody: 3. kapitola 1/2

29. ledna 2013 v 16:22 | Erin |  Volání svobody
autorka: Erin

O dva týdny později s Daeronem trávím mnohem víc času, než bych chtěl. Pořád povídá o tom, jak je důležité dát o sobě vědět, že se nám něco nelíbí. Že nemusíme být jenom oběti. Že si zasloužíme lepší zacházení.
Já ho ignoruju. Neví, co říká. Je to člověk, se kterým nechci mít nic společného, protože má úplně jiné názory. A když se vyjadřuje nahlas, je nebezpečný stejně jako zbraň u spánku.

Kupodivu se ale chová slušně. Nesnaží se působit nějak vzpurně, ale oheň v jeho očích nikdo neuhasí. Ten zhasne jedině tehdy, až ho někdo skutečně zabije. Až když si je jistý, že ho nikdo neslyší, začíná do mě hustit svoje přehnané názory. Celý život mi bylo tloukáváno do hlavy, že zrovna takové jsou špatné. Trestu hodné.
Ty dva týdny mu dávají docela zabrat. Jak jsem si myslel, ve městě nebyl zvyklý na drsnou práci každý den. Dostává do těla, ale sarkasmus a pohrdání mu to z obličeje nesmazalo.
Je neděle a sluneční žár přímo vybízí k odpočinku u vody. K povalování se. Většina dětí se koupe v rybníku a hází po sobě bahno ze dna.


Volání svobody: 2. kapitola 2/2

29. ledna 2013 v 16:19 | Erin |  Volání svobody
autorka: Erin

"Ano, pane."
"Výborně. Za měsíc ho chci vidět krotkého jako beránka. A jestli ne, nejdřív se budeš dívat, jak umírá Deonteova rodina a pak nechám zabít i tebe. Ale budeš umírat týdny, aby si umíral s prosbou o smrt!" Myslí, že mi svou výhrůžkou nažene strach? Povedlo se, ale za ty léta už jsem se přestal strachovat o sebe, jako o své blízké.
Sklápím hlavu a oni odcházejí. Daerona nechávají ležet na zemi a nechávám ho tam i já. Jenom se koukám na oblohu a přemýšlím, co to má znamenat. Ví, že je tenhle kluk tak nenapravitelný, že už rovnou chystají popravu mých přátel? Nebo to je jenom určitý způsob, jak mi dát zabrat za to, že jsem je dokázal skoro dva týdny myslet si, že jsem lepší? Že na ně vyzraju?
Skláním se k Daeronovi. On se snaží vyškrabat na nohy, ale sám se dostává akorát na čtyři. Pomáhám mu na nohy a přidržuju ho, aby nespadl.


Volání svobody: 2. kapitola 1/2

29. ledna 2013 v 16:18 | Erin |  Volání svobody
autorka: Erin

Kupodivu se ten večer nic neděje. Žádná cílená smrt pro zábavu našich pánů. Žádné tresty za nesplněnou práci. Po nikom nic nechtějí.
Je to zvláštní.
Sedím na židli obkročmo čelem k opěradlu a Karli mi na záda pokládá mokré utěrky. Krásně to chladí a mě to ulevuje od bodavé bolesti, která mi do zad vjíždí při sebemenším pohybu. Karli mi sdělila pouze to, že mám na zádech nějaké modřiny. Už mockrát jsem viděl následky takového útoku, a jen modřiny z toho nebyly, ale… nebudu to víc řešit. Za prvé nemám jak, a za druhé si nemůžu dovolit dělat ze sebe chudinku, když potřebuju pracovat i za otce.

Opatrně se zvedám a koušu do jazyka, abych obličej nekřivil bolestí. Vytahuju se na trámy a dostávám se na naši provizorní půdu, kde otec spí. Nevypadá ani o trochu líp, celý se třese a na dotek je vařící.


Volání svobody: 1. kapitola

29. ledna 2013 v 16:15 | Erin |  Volání svobody
autorka: Erin

Posouvám peřinu výš k otcově hlavě. Celý se třese a po čele mu stéká kapka potu. Chvíli si ho jenom prohlížím a musím posoudit, že vypadá ještě hůř, než včera. Alespoň, že spí. Včera kvůli křečím nemohl ani to a já zůstal celou noc vzhůru.
Seskakuju z půdy a ocitám se rovnou k malé kuchyni. Takhle vypadá náš dům, teda něco v tom smyslu. Pouze dvě místnosti, půdu jsme museli nedávno přidělat, protože se otcův stav stále zhoršoval. Žije nás zde sedm. Já, můj otec, jeho nejlepší přítel Deonte, který má dvě dcery a dva syny. Můj otec i Deonte přišli při Velké kolonizaci o své manželky. Bývali by vzali i Karli, Deonteovu starší dceru, a Naerys, mladší dceru, kdyby nebyly ještě dětmi.


romány: fantasy, dobrodružné

29. ledna 2013 v 16:10 | Tajemná Kakaová |  Fantasy, dobrodružné
článek slouží jako rozcestník pro autory a jejich díla

  • autor: Erin
  • název díla: Volání svobody
  • anotace: Pozemský rok 2024. Pro lidi ze Země rok neskutečného objevu - zjišťují, že ve vesmíru nejsou sami. Pro lidi z planety Datterie to ale znamená časovanou bombu. Bombu, která vybuchne, když na jejich planetě přistane první pozemská loď a začne novou planetu obléhat. Pozemšťani jsou posedlí mocí a během pár týdnů je Datterie v jejich rukách. Přátelští obyvatelé mírumilovné planety se stávají otroky bez svobody, kteří pracují ve dne v noci jenom proto, aby přežili a navzájem se uchránili před lidmi ze Země, kteří nad nimi mají plnou moc. Na této planetě se narodil i devatenáctiletý Joell, který už nevěří, že by se mohl dočkat svobody. Svoboda je totiž luxus, který si nikdo z původních obyvatel Datterie nemůže dovolit. Ale jednoho letního dne mu jedna osoba změní život. A nejde o dívku, do které by se zamiloval a pokusil se s ní utéct. Ne, tady půjde o někoho mnohem nebezpečnějšího... Poslechne Joell volání svobody, nebo se nechá zlákat vyhlídkou celkem bezpečného života, kdy je ale jen podřadným otrokem?


chceš být další? Napiš! povidky.blog.cz@seznam.cz

Volání svobody: Prolog

29. ledna 2013 v 16:05 | Erin |  Volání svobody
autorka: Erin

Sto dvacet osm tisíc světelných let.

Tak daleko se nachází moje rodná planeta od planety Země.
A ač se zdá tato vzdálenost nepřekonatelná, i tak nám nepomohla. I tak umírali tisíce lidí a i tak jsou vykořisťováni další nespočty původních obyvatel mé planety.
Datterie - tak se jmenuje, ale to jméno je tu zakázané.


Volání svobody: anotace

29. ledna 2013 v 16:03 | Erin |  Volání svobody
autorka: Erin

Pozemský rok 2024.
Pro lidi ze Země rok neskutečného objevu- zjišťují, že ve vesmíru nejsou sami.
Pro lidi z planety Datterie to ale znamená časovanou bombu. Bombu, která vybuchne, když na jejich planetě přistane první pozemská loď a začne novou planetu obléhat. Pozemšťani jsou posedlí mocí a během pár týdnů je Datterie v jejich rukách.
Přátelští obyvatelé mírumilovné planety se stávají otroky bez svobody, kteří pracují ve dne v noci jenom proto, aby přežili a navzájem se uchránili před lidmi ze Země, kteří nad nimi mají plnou moc.
Na této planetě se narodil i devatenáctiletý Joell, který už nevěří, že by se mohl dočkat svobody. Svoboda je totiž luxus, který si nikdo z původních obyvatel Datterie nemůže dovolit.
Ale jednoho letního dne mu jedna osoba změní život. A nejde o dívku, do které by se zamiloval a pokusil se s ní utéct. Ne, tady půjde o někoho mnohem nebezpečnějšího...
Poslechne Joell volání svobody, nebo se nechá zlákat vyhlídkou celkem bezpečného života, kdy je ale jen podřadným otrokem?
hlavní stránka | profil blogu | archiv článků | oblíbené a spřátelené stránky

blog znovuzrozen 28. 1. 2013

Všechna autorská práva náleží autorům povídek. Je zakázáno je kopírovat, pokud k tomu nemáte svolení. Tento blog respektuje všechna autorská práva, u každé povídky je uveden autor, který byl obeznámen s tím, že zde bude jeho tvorba, nebo o to dokonce sám požádal.

Nevkládejte reklamu, spam nebo vulgární komentáře. Zablokuji vám IP a komentáře smažu.